Sahev Logo

EĞİTİM

Eğitimin içinde geçen 45 yıl, dile kolay.

Şahinkaya Uluslararası Gençlik ve Kültür Festivali


Şahinkaya Vakfı gerçekleştirdiği uluslararası festivaller ve organizasyonlarla; bir yandan gençlerin dünyadaki kültürel ve sanatsal gelişmelere entegre olmasına fırsat sunarken; diğer yandan da ülkenin sanatsal alandaki gelişimine katkı koymaktadır.

Her yıl bu kapsamda düzenlenen Şahinkaya Uluslararası Gençlik ve Kültür Festivali ile dünya milletlerinin aynı çatı altında buluşması, farklı kültürlerin birbirlerinin zenginliğinden beslenmesi ve gençlerin dünya ülkeleriyle bağ kurması sağlanmaktadır.

Şahinkaya Vakfı, aynı zamanda Türkiye’nin farklı ülkelerle ilişkilerinin gelişmesine ön ayak olarak, kökleri sıkı bağlarla eskiye dayanan milletlerle uluslararası çapta kültür festivallerine ev sahipliği yapmaktadır.

 

Cumhuriyet Resepsiyonu

ŞAHİNKAYA VAKFI

ŞAHİNKAYA VAKFI EĞİTİM

Öğrencilerimizin güne enerjik ve dinç başlaması için dans ederiz, spor yaparız. Hafta içinde öğrencilerimiz, 4 saatlik kulüp ve etkinlik derslerinde ilgilendikleri veya deneyimlemek istedikleri spor dalını seçebilirler. Basketbol, Voleybol, Futbol, Yüzme, Tenis, Masa Tensi, Eskrim ve Okçuluk gibi spor dallarından birini seçen öğrencilerimiz, el ve ayak koordinasyonunda gelişme kaydederler, takım ruhunu kazanırlar ve katıldıkları yarışmalarla sosyalleşirler.

ŞAHİNKAYA VAKFI KÜLTÜR

Öğrencilerimizin güne enerjik ve dinç başlaması için dans ederiz, spor yaparız. Hafta içinde öğrencilerimiz, 4 saatlik kulüp ve etkinlik derslerinde ilgilendikleri veya deneyimlemek istedikleri spor dalını seçebilirler.

Basketbol, Voleybol, Futbol, Yüzme, Tenis, Masa Tensi, Eskrim ve Okçuluk gibi spor dallarından birini seçen öğrencilerimiz, el ve ayak koordinasyonunda gelişme kaydederler, takım ruhunu kazanırlar ve katıldıkları yarışmalarla sosyalleşirler.

ŞAHİNKAYA VAKFI SPOR

Şahinkaya da spor eğitim programının vazgeçilmez bir parçası ve iyi bir beynin iyi bir bedenden geldiği ilkesinin vazgeçilmez olması demektir. Kendi bedenini tanıyan ve hayatında sporun yerini disiplinini hiç kaybetmeyecek olan Şahinkayalılar geleceğin eğitimli, güçlü, sağlıklı ve başarılı neslin liderleri olacaktır.

ŞAHİNKAYA VAKFI SOSYAL SORUMLULUK

‘Dünyayı Değiştiren Çocuklar’, Şahinkaya Eğitim Kurumları’nın uluslararası çapta gerçekleştirdiği bir sosyal sorumluluk projesidir.

Şahinkayalı öğrenciler ‘Bu bir iyilik yarışı’ sloganı ile yola çıktıkları ‘Dünyayı Değiştiren Çocuklar’ ile 12 farklı projeyi hayata geçirerek farkındalık yaratacaklar. ‘Bir hayat değişir, dünya değişir’ diyen Şahinkayalı çocuklar, bu dev proje ile dünyaya barış ve iyilik getirecekler.

HABERLER